it

تیم قدرتمند ما آماده ارائه راهکار های  فراوانی در زمینه شبکه به شما می‌باشد، رضایت شما خواسته ماست.

خدمات شبکه های کامپیوتری 

اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های خدمات شبکه‌های کامپیوتری در شرکت سورنا رایان شامل موارد زیر می‌باشد که هر کدام مجموعه‌ای از خدمات کوچکتر را شامل می‌گردد:

در این بخش، ارائه مشاوره‌های تخصصی و ایده‌های مناسب در زمینه نصب و راه‌اندازی و کلیه خدمات شبکه، پسیو شبکه و خدمات انفورماتیک به شرکت‌ها، هدف اصلی سورنا رایان می‌باشد. این ایده‌ها و راهکارها با در نظر گرفتن شرایط خاص هر شرکت و همچنین معیارهایی چون هزینه، کیفیت، سرعت، امکان‌سنجی، آینده‌نگری و … صورت می‌گیرد. شرکت نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری سورنا رایان به صورت رایگان خدمات مشاوره خود را به مشتریان ارائه می‌دهد.

اولویت ما در ارائه خدمات مشاوره ، در نظر گرفتن هزینه و کیفیت طرح پیشنهادی می‌باشد

هدف اصلی در این بخش، طراحی و پیاده‌سازی شبکه از نظر پسیو و زیرساخت سخت‌افزاری و همچنین از نظر نرم‌افزارها و سرویس‌های شبکه می‌باشد. چنانچه نرم‌افزار شبکه در کنار تجهیزات زیرساختی مناسبی قرار نگیرد، نمی‌تواند نیازهای یک مجموعه را برطرف نماید و حتی خود موجب هدر رفت منابع می‌گردد، در نتیجه این دو بخش باید در کنار یکدیگر به صورت استاندارد و اصولی راه‌اندازی گردد.

1- نصب و راه اندازی تجهیزات پسیو شبکه (زیرساخت و سخت افزار شبکه)

این بخش در واقع همان خدمات مرتبط با زیرساخت شبکه می‌باشد. طراحی نقشه شبکه، توسعه، نصب و استقرار تجهیزات شبکه مانند کابل، داکت، رک، سرور، سوئیچ، روتر و … در این مرحله انجام می‌گردد. بخشی از این خدمات به شرح زیر می باشد:

 1. آنالیز شبکه و تست فلوک
 2. طراحی نقشه شبکه
 3. کابل کشی و ترانکینگ شبکه‌های کامپیوتری
 4. نصب رک، سوئیچ و سرور
 5. کابل کشی تجهیزات صوتی و تصویری
 6. کابل کشی برق و نصب تجهیزات UPS
 7. کابل کشی تلفن و نصب تجهیزات سانترال
 8. نصب و پیاده سازی تجهیزات دوربین مداربسته تحت شبکه
 9. جابه‎جایی تجهیزات پسیو شبکه
 10. توسعه و ارتقاء شبکه
 11. و …

2- نصب و راه اندازی اکتیو شبکه ( نرم افزار شبکه )

بخشی از خدمات اکتیو شبکه سورنا رایان :

 1. نصب و راه اندازی دامین
 2. نصب و راه اندازی سرویس های نرم افزاری تحت شبکه
 3. خدمات VOIP
 4. کنترل و مدیریت مصرف اینترنت
 5. فایروال
 6. راهکارهای مجازی سازی
 7. نصب و راه اندازی ایمیل سرور
 8. نصب و آپدیت سیستم عامل کلاینت و سرورها
 9. نصب و پیکربندی تجهیزات سخت افزاری شبکه مانند روتر، سوئیچ، فایروال و …
 10. و …

در بخش اول، شرکت سورنا رایان بر اساس استانداردها و اصول کابل کشی ساخت یافته شبکه و با در نظر گرفتن شرایط هر پروژه، یک زیرساخت مناسب را راه اندازی می‌کند و در بخش دوم با ارائه مشاوره در خصوص سرویس‌ها و نرم افزارها متناسب با نیازهای شرکت و سپس راه‌اندازی و نصب آن‌ها، شبکه را به مرحله بهره‌وری می‌رساند.

متخصصین و کارشناسان سورنا رایان، توانایی و دانش کافی برای کمک به شرکت‌ها در جهت طراحی، برنامه ریزی و ارتباط تمامی تجهیزات با تکنولوژی‌های متفاوت را دارند. مانند ارتباطات تلفنی تحت شبکه (VOIP)، شبکه‌های کامپیوتری کابلی، وایرلس و فیبرنوری، دوربین‌های مداربسته تحت شبکه جهت نظارت داخلی و خارجی، ارتباطات اینترنتی و غیره. ما می توانیم مراکز داده، سرورها، کلاینت ها و … را جهت بهره برداری مناسب شرکت ها و مجموعه های گوناگون با قیمت‌های متنوع آماده نگه داریم به طوری که برای شرکت‌های کوچک نیز مقرون به‌صرفه باشد.

در این بخش اولویت ما رعایت استانداردهای جهانی در راه اندازی و نصب شبکه می‌باشد.

این بخش وظیفه نگهداری و پشتیبانی کامپیوترهای شبکه و تجهیزات سخت‌افزاری شبکه و سرویس‌های نرم‌افزای شبکه را بعد از مرحله نصب و راه‌اندازی بر عهده دارد. نگهداری از تجهیزات شبکه، سخت‌افزار شبکه، زیرساخت شبکه، سیستم‌های کامپیوتری، دوربین‌های مداربسته و … به همراه پشتیبانی نرم‌افزارهای تحت شبکه و سرویس‌های شبکه مانند سیستم‌عامل سرور و کلاینت، دامین، ایمیل سرور، بک آپ سرور، سرورهای حسابداری، فایروال‌ها، نرم‌افزارهای امنیتی، آنتی ویروس‌ها و … از جمله مواردی است که در این بخش انجام می‌شود. خدمات پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری و شبکه‌های درون سازمانی به دلیل مهم بودن سرویس‌ها و نرم‌افزارهای اجرا شده در شبکه، از اهمیت ویژه‌ای برای شرکت‌ها و سازمان‌ها برخوردار است.

اولویت ما در این بخش سرعت در ارائه خدمات پشتیبانی و همچنین درستکاری و امانت‌داری می‌باشد.

مراحل انجام کار توسط سورنا

راه اندازی و اجرا

تامین و نصب تجهیزات مورد نیاز، راه اندازی و اجرای شبکه در کوتاه ترین زمان با بالاترین کیفیت

ارائه راهکار و اعلام هزینه

ارائه راه حل طراحی شبکه مورد نظر و برآورد هزینه های مورد نیاز

مشاوره رایگان

بازدید امکان سنجی و بررسی نیازهای سازمان شما

پشتیبانی رایگان

پس از اتمام پروژه به مدت یک ماه خدمات پشتیبانی به صورت رایگان انجام می پذیرد.

بررسی رضایتمندی

پس از اتمام پروژه در بازه های زمانی تعیین شده ، فرم نظرسنجی برای مدیر سازمان ارسال میکند تا خدمات ارائه شده کارشناسان ما را مورد ارزیابی های کیفیتی قرار دهند.

بازنگری و تحویل

تست تجهیزات، بررسی شبکه راه اندازی شده به صورت کامل و ارائه مستندات ، نقشه ها و آموزش های لازم به مسئول مربوطه

Mikrotik
Cisco
Microsoft
asterisk1
vmware
sophos